WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Ardından Türkiye’deki Zirvesini Bıraktı

Google Haberler'de Tiligor'u Takip Edin ➜

Dünya gündeminin konularının başında, WhatsApp ve onun yeni gizlilik sözleşmesi konuşulmaya başladı. Bu platform, kullanıcıların verilerinin toplanacağını ve bunların işleneceği artık açıkça belirtti ve bu şartları kabul etmeyen kişilerin 8 Şubat 2021‘den sonra WhatsApp’ı kullanamayacağını duyurdu.

Dünya genelinde WhatsApp ve bağlı olduğu Facebook’a ağır tepkiler gösterilirken, diğer platformlara olan ilgiler de artmaya başladı. Bunların başında Telegram ve Elon Musk’ın önerisi olan Signal gelmekte.

Uygulama Mağazalarında WhatsApp Alternatifi Uygulamalar Zirveye Çıktı

Türkiye konumuna baktığımız durumda App Store’un popüler ücretsiz uygulamalar listesinin ilk sırasına Telegram yerleşmiş durumda. Hemen ardından Signal uygulaması geliyor ve ardından WhatsApp beşinci sırada yer alıyor.

Sosyal Ağ kategorisi özelinde baktığımızda Telegram, Signal, WhatsApp ve yerli BiP‘i görüyoruz. Google Play Store’a baktığımızda ise benzer bir tablo ile karşılaşıyoruz.

BİP’in İndirme Sayılarında Artış!

AA’nın haberine göre de WhatsApp’ın kullanıcılarını, güncellenen koşulları kabul etmeye zorlamasıyla birlikte, Türkiye’deki kullanıcıların yerli mesajlaşma uygulaması BiP’e ilgisinde ciddi artış oldu. Turkcell’in paylaştığı verilere göre, bir günde 100 bin kişi BiP’i cep telefonlarına yükledi.

Sosyal Medya’da #WhatsAppSiliyoruz etiketi açıldı!

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Merhaba ben Emirhan. Adana'da yaşıyorum.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

E-Bülten

Yeniliklerden anında haberdar olmak için ücretsiz mail aboneliğimize katılabilirsin.