Seyhan Belediyesi, Kreşleri Oyuncak Atölyesine Dönüştürdü

Google Haberler'de Tiligor'u Takip Edin ➜

Seyhan Belediyesi, Covid-19 salgını nedeniyle geçici olarak faaliyetleri durdurulan belediye kreşlerini oyuncak üretim atölyesine dönüştürdü.

Başkan Akay’ın talimatıyla, kreşler oyuncak atölyelerine dönüştürüldü. Kreş öğretmenleri ve çalışanları, mesai saatlerinde yoksulların yoğun olduğu mahallelerde yaşayan çocuklara dağıtılmak üzere oyuncaklar üretiyor. Üretilen bu oyuncaklar ihtiyaç sahibi çocuklara iletiliyor, çocukların yüzleri gülüyor.

ÜRETİLEN OYUNCAKLAR ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Başkan Akay, salgının seyrine göre kreşlerin yeniden öğrenci kabul etmeye başlayacağını dile getirdi. Kreşlerin faaliyetlerini yeni eğitim-öğretim yılında çok daha fazla öğrenciyle devam edileceğini iletti.

Başkan Akay, salgından en olumsuz etkilenen gruplar arasında çocukların yer aldığını belirtti. Sokağa çıkma kısıtlaması ve okulların kapatılması ile çocukların psikolojilerinin de doğal olarak bozulduğunu dile getiren Başkan Akay;

“Salgın sürecinde arkadaşlarıyla bir araya gelemeyen, ortak oyunlar oynayamayan çocuklarımızın bir nebze de olsa yüzlerini güldürebilmek, onları mutlu edebilmek için kreşlerimizdeki öğretmenlerimiz ve diğer çalışanlarımız oyuncak üretmeye başladı. Burada üretilen oyuncaklar belirli aralıklarla çocuklarımıza ulaştırılıyor. Oyuncaklarla geleceğimiz olan çocuklarımızın, bu zor dönemde yüzlerinde bir tebessüm oluşturabiliyorsak ne mutlu bize. Onların sevinci, mutluluğu her şeye bedel”

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Merhaba ben Emirhan. Adana'da yaşıyorum.

İlgili Yazılar

3 yorum

Popüler Yorumlar

muhammetx  -  24 March 2021 / 08:33

Güzel bir proje. Çocuklar denilince benim için akan sular duruyor. Böyle bir çalışmaya destek olan herkesten Allah razı olsun.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

muhammetx  -  24 Mart 2021 / 08:33

Güzel bir proje. Çocuklar denilince benim için akan sular duruyor. Böyle bir çalışmaya destek olan herkesten Allah razı olsun.

Cevapla
ayse_yilmaz245  -  16 Mayıs 2021 / 17:47

çok güzel bir proje çocuklar geleceğimizdir.Bu projeye destek olanlardan Allah razı olsun

Cevapla
002acidd  -  19 Mayıs 2021 / 00:38

yaaa harikasıniz ne güzel proje bu. gerçekten duygulandım, böyle düşünmeniz bile hakikaten muazzam bir şey.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

E-Bülten

Yeniliklerden anında haberdar olmak için ücretsiz mail aboneliğimize katılabilirsin.