Gençlik Ve Spor Bakanlığı’nın Onaylı Projesi: “İyilik Kitap Kafe” Açıldı!

Google Haberler'de Tiligor'u Takip Edin ➜

Kafe ortamında bir yandan çayınızı kahvenizi yudumlarken, diğer yandan da kitap okumanız veya ders çalışabilmenizi hedefleyen “İyilik Kitap Kafe” açıldı.

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup ilgi odaklarını kitap okumaya ve sportif faaliyetlere çevirmeye yönelik hedefler ile yola çıkılan kafe projesi 9 Nisan Perşembe günü açılışını gerçekleştirdi ve hizmete başladı.

Kafe kültürünün yeme-içme üzerine geliştiği Adana’da Gençlik ve Spor Bakanlığının, Gençlik Projeleri destek programı ile destekli, temeli eğitime dayalı konsept projesi olan “İyilik Kitap Kafe“, okuyarak ve öğrenerek keyifli bir zaman geçirmek isteyen her kesimin uğrayacağı bir mekan olacak.

Açılışa İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, 64. Dönem Çevre ve şehircilik bakanı ve Ak Parti MKYK Üyesi Fatma Güldemet Sarı, İl Gençlik Ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Çukurova İlçe Emniyet Müdürü Özlem Şeker, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ahmet Bozan, AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Şahin Çetin, Oyuncu Kemal Başar ve Kaburgacı Yaşar gibi isimler de katıldı.

Diğer kütüphanelerin aksine ,kafeyi ziyaret eden öğrenciler kitap okurken çay ve kahve servisi gibi servislerden ücretsiz yararlanabiliyor.

Sadece kütüphane hizmetinin yanı sıra, öğrenciler diğer öğrencileri rahatsız etmeyecek şartı ile satranç köşesinde satranç ve dart köşesinde dart oynayarak eğlenebiliyor.

64. Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi Fatma Güldemet Sarı:

Bir milletin geleceği gençliğin elindedir. Unutulmamalıdır ki gençliği kazanan bir toplum geleceğini de kazanmış olacaktır. Bunun en güzide yolu gençleri öncelikle okumaya sevk etmektir. Okumayı bilen nesil düşünecek, sorgulayacak ve sorunlara yeni çözüm üretecektir.

Fatma Güldemet Sarı açılış konuşması sırasında, okumanın ve okumaya teşvik etmenin ne kadar önemli olduğunu ve bu neden ile bu projede emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürü Muzaffer Çintimar:

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak baktığınız zaman bizleri belki de yalnızca sportif faaliyetlere bağlı bir ağ olarak görüyorsunuz. Ancak bizler gençlin hem sportif faaliyetlerini hem sosyal kültürel faaliyetlerini hem de üniversitedeki barınma faaliyetlerini, bunun yanın da toplam hayatına katılırken kaliteli bir birey olarak katılabilmeleri için bugün de açılışını gerçekleştirdiğimiz bu gibi projeleri destekliyoruz. Bu manada çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Böyle ismi gibi güzel bir çalışmada olmaktan ve sizin gibi kıymetli insanlarla burada birlikte olmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Saygılarımla.

Bu güzel açılışta Gençlik Merkezi Gönüllüleri tüm sıcak kanlılıkları ile açılışa desteklerini verdiler ve konuklara eşlik ettiler.

Bir çok öğrencilerin çevresel nedenler sebebi yanlış seçimler yapıp pişman olmasına karşın böyle bir projede desteği ve imzası olan herkese teşekkürlerimizi iletiriz.

Konum:

İyilik Kitap Kafe Açılışı İle İlgili Atılan Bazı Tweetler:

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Merhaba ben Emirhan. Adana'da yaşıyorum.

İlgili Yazılar

6 yorum

Popüler Yorumlar

Emirhan Yavuz  -  12 April 2021 / 00:59

Merhaba, konum henüz yeni olduğundan dolayı haritalarda görünmüyor. Paylaşım yaparken de adresi yazmadığım için kusura bakmayın.

“Gürselpaşa Mahallesi 75396 Sokak Limoş Apartmanı Altı – Seyhan/ADANA”

Yoruma git

Güzel bir proje ama konumu nerde hiç Bi yerde bulamadım. Bilen söyleyebilir mi

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Mustafa  -  10 Nisan 2021 / 15:59

Halkımız için hayırlı uğurlu olsun

Cevapla

Gerçekten çok güzel bir proje

Cevapla

Güzel bir imkan sağlanmış. Böyle güzel bir yer açılması çok güzel.

Cevapla

Vallahi bundan sonra ben her gün buradayım, beleş çayımı içerim 😅

Cevapla

Güzel bir proje ama konumu nerde hiç Bi yerde bulamadım. Bilen söyleyebilir mi

Cevapla

Merhaba, konum henüz yeni olduğundan dolayı haritalarda görünmüyor. Paylaşım yaparken de adresi yazmadığım için kusura bakmayın.

“Gürselpaşa Mahallesi 75396 Sokak Limoş Apartmanı Altı – Seyhan/ADANA”

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

E-Bülten

Yeniliklerden anında haberdar olmak için ücretsiz mail aboneliğimize katılabilirsin.